Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
   

40’lı yaşların tazeliği ve dünyamızın kadim bilgileri ile yol alırken, sonradan”aynanın ardındaki dünya!” adını verdiğimiz “koçluk ve mentorluk bilgi paylaşım platformu” keşif maceramı sürdürmek, benim için hayatımdaki en büyük mutluluklardan birisidir.

Şunu belirtmeden geçmek istemem; keşif kelimesini sakın hafife almayın. Çünkü bu küçücük kelime içinde hayal kurmayı, büyük bir arayışı, bazen kaybettiklerinin ardından dönüp bakmamayı, bulmayı, korkmayı, yenilmeyi, bazen korkularının üzerine amansızca gitmeyi, bazen bulduklarından kurtulmayı, bazen bulduğun cevapların sana daha fazla soru sordurmasını ve seni yepyeni arayışlara sürüklemesini, bazen çok çalışmayı bazense sadece hayal kurmayı anlatır. Kendini keşfetmemiş birisi hayatı nasıl keşfeder, başkasının kendi yolunu bulmasına nasıl yardım eder?

Dürüst olmak gerekirse her kula nasip olmayacak kadar şanslı ama bir o kadar da zor olan bir iş hayatı içinden geldim. Ülkemizin önemli bir firmasında en alttan başlayarak genel müdür yardımcılığı görevine kadar yükseldim. Uzunca bir süre genel müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Hem ulusal hem de uluslararası birçok iş geliştirme ve yeniden yapılandırmanın hayata geçirilmesinde etkin bir aracı rolü üstlendim. Bu uzun süreçte kendi adıma çok şey öğrendim. Geride bıraktığım kurumsal kariyerimin bana öğrettiklerini heybemde tutarak hem bireysel hem de kurumsal yaratıcılık konusunda yeni bir yolculuğa başladım.

Bu yolcukta en önemli yol arkadaşımın kendi bedenim olduğuna ve ona hep iyi bakmaya karar verdim. Çünkü bu madde beden benim ruhumu, ruhum aklımı, aklım hayallerimi ve hayallerim ise tüm hayat algımı içinde barındırıyor.

Ancak, dengeli, huzurlu, sağlıklı ve formda bir beden beni hayallerime taşıyacaktır, bugün ektiğim mutluluk tohumlarını yarın toplamak ve bunun keyfini sürmek ve başkaları ile de paylaşmak için kendime iyi bakıyorum.

Bu heyecanlı yolculuk serüvenim içinde gelişirken; iletişim dilimizden yaratıcılığa uzanan geçişler olduğunu ya da etik ile yaratıcılık hakkında yeni bilgiler bulunduğunu, hayata geliş amaçlarımızın var olduğunu, hatta bu nedenle bazı işlerde müthiş başarılar elde ettiğimizi ve beklediğimizden daha da fazla başarı, mutluluk ve refaha kavuşabileceğimizi öğrendim.

İşte bunları mutlulukla paylaşmak niyetiyle yola çıktım.

Bu keşifler yolculuğum esnasında; Eskişehir, Osman Gazi Üniversitesindeki mimarlık öğrencileri ile meslektaşlık paylaşımlarım da mutluluklarım arasında yer almaktadır. Sevgili meslektaşlarımla da yaratıcılık ve etik hakkında öğrendiklerimi kredili bir ders olarak da paylaştım ve tekrar paylaşmaktan mutlu olacağım.

Güzel öğretilerle süslü mimarlık mesleğimi 1993 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, Mimarlık Bölümü mezuniyetimle elde ettim. Üniversite hayatıma ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü ile başladım, ancak içimdeki yaratıcılık ve tasarım aşkım ağır bastığı için hayatımın sonuna kadar bitmeyen bir arzu ile devam edeceğim mesleğim olacak olan mimarlık bölümüne geçmeyi tercih ettim. Ortaokul ve lise eğitimimi Özel Yükseliş Kolejinde, İlkokulu Özel Ayşe Abla Kolejinde zorda olsa tamamladım. Özellikle ilköğrenim sürecim kendimce çeşitli zorluklarla doluydu.

Elimden geldiğince bana yaşama sevinci veren ve deneyim kazandıracak hobilerle uğraşarak ilgi alanlarımı genişlettim ve bir süre sonra hobilerimin benim asıl işim olmasına izin verdim. Artık kendimi daha hafif, daha mutlu, çok daha kuvvetli ve özgür hissediyorum. Size de yapın diye elimdeki her türlü bilgiyi paylaşmak isterim, bu bilgi ve deneyim beni özgürleştirdiği için geleceğe güven ile bakabiliyorum, işte bunu kullanmak sizi de özgürleştirecek.